Blogi omanikust

Olen hetke jäädvustaja, meeldiv tutvuda! Pildistamist teistele naudin sama palju kui pildistamist iseendale. Hindan käsitööd, mis ühelt poolt küll võtab aega, kuid teisalt annab soovitud lõpptulemuse. Minu jaoks on esmatähtis pildi sisuline kvaliteet: kui need tuhat ütlemata sõna on sinna juba sisse kodeeritud, siis viimistletud vormistusele jääb vaid toetav roll. Minu suurimaks kireks on vastsündinupildid ja dokumentalistika. Mis siin salata: kõige enam meeldib mulle tabada hetke, mitte teha hetke. Maalähedase inimesena meeldib mulle pildistada privaatsetel kaldapealsetel, metsaalustes, võsatihnikutes… teisisõnu: kaunis Eestimaa looduses. Iga kell eelistan loomulikku valgust tehisvalgusele, õues pildistamist toatingimustele. Ka külmemal ajal. Ka kahtlaselt pilvise ilma korral. Kui sina pole suhkrust, ei ole mina seda ammugi. Igas aastaajas on midagi ilusat, mida jäädvustada. Stuudioinimeseks ennast ei pea, küll olen pildistamiseks külastanud kodusid, eriti kui lapsed on väikesed, eriti kui nad just äsja sündisid.
IMG_9578
Pildikeeles hindan enim lihtsust ja minimalismi, emotsioone, hetke jäädvustamist. Parim pilt on see, milles leiab selle tabamatu, mida sõnadesse panna ei oskagi, mis kõnetab sügavamaid hingekeeli. Eestlane on sissepoole vaatav rahvas, mulle meeldib sissepoole vaadata. Rõõmustan südamest iga õnnestunud võtteperioodi üle, pilt on see, mis laseb emotsioone läbi elada korduvalt ja korduvalt. Käin rõõmuga valitud teed, mis tagab eneseteostuse-väljenduse mitmel tasandil. Stiililt? Karune ehk, selle parimas mõttes. Lemmikud? Mustvalged ülesvõtted. Mustvalgesse fotosse koondub kogu see puhtus ja lihtsus, mida ma ühes pildis näha tahaksin. Dokumentalistikat näeksingi ainult mustvalges.

Pildistan ennekõike Tartus, kuid võite mulle külla tulla ka Lääne-Virumaa metsade vahele. Tallinn, Haapsalu, Hiiumaa.. Eestimaa ei olegi nii väike!

Minuga saab soovi korral ühendust võtta e-aadressil triin.oim@gmail.com, luban vastata esimesel võimalusel.

Kirjutamisteni!

Triin Õim